CAMP - DAHAB 22.10. - 6.11.

TRÉNINKOVÝ CAMP - DAHAB

TERMÍN: 22.10. - 6.11. , první týden bude probíhat kurz Level II, tak je možné se rozpotápět a druhý týden se už věnovat jen hloubkám. Je možné ale individuálně přiletěť a odletět. Dle letenky.

Cílem campu jsou jednoznačně ponory pod reziduál a vše co s tím souvisí. Vyrovnávání, relaxace,strečink,příprava atd.

INFORMACE K CESTĚ, UBYTOVÁNÍ ATD.:

S největší pravděpodobností let s Pegasus /turecká společnost/, možná již na podzim bou létat TA

PRG - IST / IST - SSH s přestupem v Istanbulu /viz.letenky/, letenku na daný termín si každý kupuje individuálně, vše ostatní zajišťuje hromadně Apneablue, letenka stojí aktuálně cca. 8000,-

zpět dle přestupu možnost individuální prohlídky Istanbulu.

Odlet je z Prahy - Letiště Václava Havla TERMINÁL I !!! viz. letenky

Sraz 2:00 hod. před odletem u balení zavazadel.

Limit zavazadel je aktuálně příruční zavazadl max. rozměrů 55x40x23 cm + 1 ks osobního zavazadla (kabela, laptop, kamera…),

+ zavazadla k odbavení do celkové max. hmotnosti 20 kg. /Pegasus/

Co se týká dlouhých ploutví na palubu /bifins,nebo monofins/ Turkové akceptují jako zavazadlo na palubu, ale musí být v tašce. Přesto doporučuji jako zavazadlo do břicha letadla.

Prosím do palubního zavazadla žádné tekutiny,krémy,pasty, manikúry atd.

Nezapomeňte do hlavního zavazadla na fernet,slivovici atd. Prostě dezinfekce.

Pojištění je nutné sjednat si individuálně cestovní pojištění, při nákupu letenky ještě pojištění storna.

Let trvá cca. 2 hod. do Ist , tam je přestup a další 2 hodiny do SSH,

Vízum do Egypta: Na letišti v SSH se kupují víza do Eg. v případě že "We stay only Sinaj", vízum není potřeba, do délky pobytu do 15-ti dnů. V případě,že by jste si chtěli udělat výlet do Petry,Jordánska, Jerulazéma atd. Je nutné vízum. Stojí 20 USD.

Pasy: DŮLEŽITÉ !!! Pas musí platit minimálně půl roku po odletu z EG.

 

Transfer SSH - Dahab, Dahab - SSH

Z letiště v SSH jedem připravenými busíky do Dahabu. Cesta trvá cca. hodinu. Dejte si prosím do velkého zavazadla /ne do palubního !!!/ vodu. V SSH jsme brzo ráno a na letišti není možnost nákupu. První voda je k mání až v samoobsluze v Dahabu a ta otevírá kolem osmé..

Ubytování:

Bydlíme tradičně v našem "domovském" hotýlku Golden Star http://www.booking.com/hotel/eg/golden-star.cs.html?aid=318615;label=New_Czech_Hotel-09EgZX5FSZEgQs0CKa970AS18351442225:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:kw_inurl:booking.com/hotel:ws=;sid=2f77a372b84421c51b71baa5cf38f66d;dcid=1;srfid=a7a051e60fe6fa306d86b05fad63bada0ca8a61aX1;hide_back_to_sr=1

je to příjemné přespání s klimatizací,koupelnou,lednicí. To úplně stačí. Součástí hotelu je i velmi příjemná "pelešárna",kde se odehrávají společná posezení třeba u pivka. Vše ostatní se odehrává v našem domovském diving centru http://www.dahabdive.com/cz/ on line camera http://lighthousedahab.click2stream.com/

 

Diving centrum:

naše "domovské" diving centrum je http://www.dahabdive.com/cz/ on line camera http://lighthousedahab.click2stream.com/,

zde jsme v podstatě po celou dobu,když někam nejedeme. Samozřejmě i kromě volného pohybu po Dahabu.

Máme zde kompletní zázemí, uložení věcí,skřínky, sprchy,vlastní pláž, atd. DC má vlastní restauraci,kde máme kompletní polopenzi. Tedy v hotelu pouze spíme,ráno vlastní kávička a večer pivko v pelešárně. Zázemí v DC je opravdu supr.

 

Nakupování,peníze:

Co se týká nakupování v Dahabu je všechno. Samoobsluhy /evropského stylu/, drogerie,lékárny,suvenýry atd. Kompletní jídlo máme v DC, takže se vlastně kupuje jen voda v samoobsluze,kde je i kompletní drogerie a chodíme denně kolem. Vše je tak o 1/3 levnější než u nás.

Co se týká peněz,jediná větší platba je v podstatě za kartu v DC na kterou Vám píší Vaší útratu /pivo,čaj,kafe atd./ a platí se při odjezdu.

Budeme si společně platit transfery na lokality,ale to je opravdu korunová záležitost. /Kromě přístrojářů,ty mají transfer v ceně balíčku/

Myslím, že by Vám mělo stačit na celý pobyt cca. 100 - 200 EU. Tedy kdo se nehodláte ubytovávat a stravovávat individuálně.Na požádání upřesním ceny.

V současnosti je lepší mít EU, které lze na místě vyměnit za EL. /směnárna, nebo automaty/ Eura co nejmenší a pouze papírové.

 

Zdravotní rizika:

Zdraví-co se týká nějakých rizik, tak když se dodržují základní hyg.předpisy tak není problém. Základ je nepít vodu z kohoutku, nejíst ovoze a zeleninu tepelně neupravenou,zmzlinu a jakýkoli nápoj s ledem. Jde o to, že naše "brebery" v zažívacím ústrojí jsou úplně jiné než Egyptské a to je ten problém. Při problémech naše léky nefungují,ale pouze jejich, ale je to záležitost hodinová,než se to srovná. Vyzkoušená je slivovice,nebo fernet jako prevence. Léky myslím ještě nějaké mám, takže vezmu. Nastavte si již také stravovací režim, protože budeme dodržovat pravidla stravování při FD.

Nezapomeňte si kulicha,nebo čelenku. Je velmi důležité mít zakrytou hlavu a hlavně uši aby Vám při transferech do nich nenafoukalo. Profouklé a nasdydlé uši = nemožnost vyrovnávat !!!

Důležité: vezměte si vitamínové tablety hořčík,vápník,draslík a pod. k doplnění minerálů do vody.

 

Cenu za ubytování + polopenzi + služby DC,transfer atd. vychází cca. 20EU/den. Platí se na místě /je možné platit kartou/,každý osobně v DC. V této ceně je opravdu vše,kromě osobní spotřeby.

Kdo by se chtěl ubytovat samostatně + samostatně stravovat, je to možné, ceny upřesním.

 

Důležité upozornění: ubytování je dvoulůžkové. Kdo bude chtít single, už mám nahlášeno a cena je + 75 EU. potřebuji to vědět,abych napsal jaká bude případný příplatek. To uvidíme.

 

Na co se zaměřit před v oblasti free:

To co nás bude omezovat,bude vyrovnávání tlaku, takže nastudovat a doma zkoušet Frenzel,případně Franzel/Fattah.

Před campem je trénink  v Liberci na věži - sobota 8.10. 

Předpokládám,že všichni budete mít naplaváno ,takže tam nebude problém.

Dále se zaměřte na tabulky CO2.buď statické,nebo při plavání. To aby Vás nekopaly kontrakce.

Dejte si velký pozor, ať jste zdraví. Hlavně nachlazení a dutiny by mohl být problém. Takže žádné rizikové aktivity před.

Co se týká fyzičky, je třeba být prostě v pohodě.

 

Vybavení na free: 

  • oblek 3 mm,kdo má na free je výhodou, voda bude mít cca.  26 - 28 C,

  • maloobjemová maska,kdo má klasickou není problém, jen spotřebuje o dost víc vzduch při vyrovnávání masky.

  • šnorchl, jakýkoli, není to zásadní součást výstroje

  • opasek/gumový,to je důležité!!!/, závaží je v ceně v DC

  • ploutve na freediving

  • co se týká počítače je výhodou, jinak hodinky s vteřinovkou na odečet buddy time,

  • závaží je k dispozici v DC / a je v ceně pobytu/ a něco do čeho vše dám.

 

Co na sebe: V Dahabu stačí kraťasy, jedno tričko a na večer mikina, něco na hlavu a sluneční brýle. Krém na opalování :-)) boty stačí žabky.

Nezapomenout kulicha,nebo čelenku,aby nenafoukalo do uší. !!!